Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

 

Aksidenti është shkaktuar si pasojë e daljes së mjetit nga rruga.

 

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

 

Fier/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 16:00, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Buzëmadh, shtetasi N. Sh., 63 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Honday”, ka dalë nga rruga dhe për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe pasagjerët, shtetasit M. M., 60 vjeç dhe Dh. Sh., 56 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të daljes nga rruga.

Leave a Reply

Your email address will not be published.