Një aksident i rëndë ka ndodhur në kthesën e Kapshticës nga ku ka ndërruar jetë një 31-vjeçar.

Lehtë, është plagosur edhe pasagjeri I cili ndodhej në të njëjtin automjet.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjares dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave.

 

Njoftimi i Policisë:
Më datë 01.07.2022, rreth orës 16:50, jemi njoftuar se në aksin rrugor Bilisht-Kapshticë, në afërsi të fshatit Kapshticë, Devoll, shtetasi A. Sh., rreth 31 vjeç, banues në fshatin Hoçisht, Devoll, duke drejtuar mjetin tip “Hyundai”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi A. Sh. dhe është dëmtuar pasagjeri shtetasi A. B., i cili ndodhet në Spitalin e Bilishtit jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të daljes nga rruga të automjetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.