Kreu i BDI-së Ali Ahmeti në konferencën e tij të fundit për këtë vit ka theksuar se ngjarja më e rëndësishme e 2018-ës është marrëveshja për emrin.

 

Sipas Ahmetit kjo marrëveshje hap perspektivën euroatlantike të popullit të Maqedonisë, ndërsa përmendi edhe ligjin për gjuhën shqipe.

 

“Kemi patur fillim vit të vështirë, por me fund të suksesshëm. Ju e shihni që para jush dhe pas meje janë shtyllat e të arriturave tona, duke nisur që nga ftesa për NATO apo lajmi i mirë për negociatat për anëtarësim në BE. Ligji për gjuhën, është një arritje e pakontestueshme. Shumë e arsyeshme dhe pas asnjë dyshim dhe zbatimi do të fillojë në momentin e duhur”

One thought on “Ahmeti: BDI, thesari i shqiptarëve të Maqedonisë

  1. Ndoshta BDI eshte thesar i llumit te shqiptareve te Maqedonise Paramendoni kryetarin e ka nje debil i cili per 15-16 vite theksonte se gjuha shqipe eshte gjuhe zyrtare e ne te kunderten edhe sot nuk eshte zyrtare edhe ate gjuhe te cilen e flasin mbi 20% per 15-16 vite nuk ka mund as 10% te Marreveshjes se Ohrit me implementuar e ai debili thot se MO eshte e implementuar Klo eshte bere nga deshira per tu korruptuar se kurr nuk ka par lek sa ka qene ne Zvicerr ka jetuar nga ndihmat sociale dhe ndihmat e mergimtareve 3% vendlindja therret e keshtu me radhe Kjo specie duhet si prove per gjeneratat e reja me ju treguar se si tradhetohet populli Qe nga 2002 prej se mbahen zgjedhet lodhet duke hap kalime kufitare duke ua rregulluar statusin e luftetareve te invalideve te luftes Ky eshte nje i semure per pushtet njesoj si Hashim e Kadri begla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *