Ministria e Shëndetësisë konfirmoi këtë të hënë nëntë viktima dhe 538 raste të reja me koronavirus.

 

Në 24 orët e fundit janë kryer 1.918 testime, të cilat kanë zbuluar numrin më të madh të të infektuarve kryesisht në Tiranë, Durrës, Lushnje e Vlorë.

 

Pacientët që kanë humbur jetën janë të moshave 29-84 vjeç, ndërsa janë shëruar 401 qytetarë.

 

Në 4 spitalet COVID po trajtohen 282 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *