Subscribe

Shqipëria përkujton sot 29 Nëntorin, 78-vjetorin e Çlirimit nga forcat fashiste italiane e gjermane.

 

 

Presidenti Bajram Begaj, kryeparlamentarja Lindita Nikolla, perfekti i Tiranës Afrim Qendro dhe kryebashkiaku Erion Veliaj, kanë zhvilluar homazhe në përkujtim të Ditës së Çlirimit.

 

 

Ata kanë vendosur kurora me lule në memorialin “Nënë Shqipëri” te Varrezat e Dëshmorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *