Subscribe

Debatet e nisura mes bashkëshorteve gjate darkës, përfunduan me nje te vrare e një te plagosur ne familjen Gjoka nga fshati Manez i Durrësit. Ne konflikt e sipër, pak para mesnatës, Lumturie Gjoka 38 vjeçe është qëlluar me automatik nga burri i saj, Mondi Gjoka, ne prani edhe ne 4 fëmijëve. Njeri prej tyre e ka marre nënën dhe e ka çuar me urgjence ne spital. Babai i autorit te ngjarjes rrëfen momentet e krimit. Por ndërsa gruaja e plagosur rende ishte ne spital, Mondi Gjoka, u rrethua nga forcat e policisë. Por kjo situate nuk ka zgjatur shume. Rreth 20 minuta pas mesnate, në gjendje të rëndë psikologjike, ai është vetëvrare. Policia sekuestroi armen e krimit dhe tre gëzhoja, ndërsa ka marre edhe dëshmitë e familjareve, për te zbardhur plotësisht tragjedinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *