Polica kufitare, Delta Forcë dhe drejtoria e qarkut Vlorë ka vënë në pranga dy persona dhe ka sekuestruar rreth 300 kg hashash.

 

Ndalimi i shtetasve me iniciale E.M. 40 vjeç dhe O.Y. 30 vjeç është bërë në gjirin e quajtur Petruna në gadishullin e Karaburunit.

 

Nderkohe sipas burimeve nga policia kufitare droga ishte e fshehur ne kete gji dhe priste per tu ngarkuar dhe me pas transportuar drejt Italise

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *