Një 18 vjeçar nga Elbasani është viktima më e re e shkaktuar nga koronavirusi në vëndin tonë. I riu ishte i shtruar prej më se një javë në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Mësohet se gjëndja e tij ishte rënduar dhe ndodhej në terapi intensive, por nuk ia ka dalë të mposhtë sëmundjen pasi sëmundja i kishte rënduar së tepërmi mushkëritë.

Burimet për “Vizion Plus” bëjnë me dije se së bashku me 18 vje’arin, të shtruar ishin dhe prindërit e tij, e ëma ka arritur të shërohet, ndërsa i ati është në gjendje të rënduar shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *