Subscribe

Konfirmohet data në të cilën opozita do të zhvilloje protesten e radhës kombëtare.

Ashtu sic edhe kishte qarkulluar si informacion që nga paraditja e kësaj të mërkurë, PD ka vendosur pas mbledhjes se kryesise që protesten e 6 kombëtare ta zhvillojë me 25 maj.

Ajo është caktuar të nisë në orën 18 e 30 sikurse ka ndodhur edhe me protestat e fundit.

Në dy tubimet e 11 dhe 13 majit, me karakter kombëtar, janë shënuar incidente te mëdha dhe raste dhune, sidomos nga përdorimi I bombave Molotov para kryeministrisë, parlamentit dhe policisë.

Opozita vazhdon të këmbëngule në bojkotin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit duke vënë kusht në mënyrë të vecante largimin e Ramës nga posti I kryministrit dhe krijimin e një qeverie tranzitore.

Në të kundër protestat do të përshkallëzohen edhe me tej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *