Futbollistja Suedeze me prejardhje nga Kosova ,Kosovare Asllani është zyrtarisht  lojtarja më e re e ekipit të Milanit.

Asllani kaloi te klubi i femrave kuqezi me një kontratë që do të zgjasë  deri në 2024.

 

Futbollistja  e njohur  mbylli një sezon pozitiv tek Real Madrid në Spanjë,  ku shënoi 5 gola në 20 ndeshje të luajtura.

 

32 vjecarja shqiptare ka qënë pjesë më heret e PSG dhe Manchester City ndërsa me kombëtarët ajo luan për Suedinë, vend ku edhe është rritur

Leave a Reply

Your email address will not be published.