Pas Andi Lilës dhe Besart Berishës, një tjetër futbollist kuqezi ka lëne shenje ne fundjave me skuadrën ku ai militon. Jahmir Hyka i dha barazimin provizor skuadrës se tij Lucerna, e cila gjithsesi doli me humbje nga fusha e Jong Bojs ne javën e 23 te kampionatit zviceran te futbollit. Vendasit shënuan dy gola ne 30 minutat e para, përpara se miqtë te ngushtonin diferencën me Shnojli. Me fillimin e pjesës se dyte, Jahmir Hyka shënoi golin e barazimit, por Lucerna nuk arriti te administronte ketë rezultat, duke pësuar edhe tre gola te tjerë deri ne fundin e takimit ne rezultatin përfundimtar 5-2. Për 27-vjeçarin, i cili shpreson te jete ne listën e lojtareve te kombëtares qe do te shkojnë ne finalet e Francës, ky ishte goli i dyte ne kampionat, ndërsa ka shënuar edhe tre te tjerë ne kupën e Zvicrës.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *