Ish kryeministri Sali Berisha zotohet se do ja kthejë dinjitetin Shqipërisë dhe shqiptarëve.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha thekson se shqiptarët nuk meritojnë të jetojnë në një shtet ku paga është më e ulet se cdo vend.

 

“Shqiptaret nuk meritojne te jetojne ne nje shtet ku paga eshte me e ulet se e cdo vendi, jo vetem te Europes, por edhe te Ballkanit! Bashke do ia kthejme dinjitetin Shqiperise dhe shqiptareve”, shkruan Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *