Zjarr ka rënë në vendin e njohur si “burimi e lajthisë” në Dukas të Patosit.

 

Mësohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.  Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se po digjen ullinjë të rinjë dhe shkullorë.

 

Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *