Rënia e zjarrit në garazhdin e nje pallati ne zonen e Freskut ka shkaktuar panik tek banoret.

Ata kane dal jashte mes tymit te madh ndersa nje pjese jane evakuuar nga policia dhe zjarrefikesit.

Mesohet se zjarri ka rene fillimisht ne nje makine ne garazhd, pastaj tymi i madh u perhap ne pallat.

 

Njoftimi i policise.

Rreth orës 07:30, në rrugën “Fadil Deliu” ka rënë zjarr në garazhdin e një pallati. Sherbimet e zjarrëfikses dhe sherbimet e Policisë po bëjnë të mundur evakuimin e banorëve si dhe neutralizimin e zjarrit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *