Një zjarr i fuqishëm ka rënë mesditën e se dielës në njësinë administrative Tunjë  të Gramshit dhe në një fshat në kufij me Beratin.

 

Forcat zjarrfikëse kanë arritur të izolojnë flakët në Gramsh, por si pasojë e zjarrit janë djegur disa hektarë pyje por dhe toka të mbjellura me arra.

 

Nga renia  e  zjarrit  jane  djegur  nje  je  numer  shume  i  madh  dru  arrore  qe  shkojne  deri  10  hektarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *