Një 80 vjeçare ka humbur jetën tragjikisht këtë të mërkurë në Vlorë, pasi u asfiksua në banesën e saj nga ngrohja me oxhak.

 

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kallarat të Himarës, ku si pasojë e flakëve në banesë ka humbur jetën e moshuara.

 

Ajo nuk ka mundur të dalë jashtë banesës dhe të shpëtojë pasi ishte e paralizuar. Ndërkohë që forcat zjarrfikëse nuk kanë shkuar dot për shkak se fshati gjendet disa orë larg stacionit zjarrfikës të Himarës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *