Fiorentina zhgënjen duke mos arritur objektivin. Ne takimin hapes te javës se 12 te Serie A, skuadra nga Firence barazoi ne fushën e Frosinones 1-1 duke mos ndërprerë periudhën e barazimeve qe tashme zgjat prej 4 ndeshjesh.

 

Ishin miqtë qe shënuan te paret kur Benasi ne minutën e ‘47 çoi topin ne rrjetë pas një krosimi te Kieza.

 

Por ne minutën e ‘89 erdhi dhe befasia kur Pinamonti ktheu gjithçka ne baraspeshe.

 

Pas këtyre shifrave Fiorentina kalon ne vend te shtate ne renditje me pike te barabarta 17 me Torinon.

Leave a Reply

Your email address will not be published.