Opozita jo parlamentare ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në takimin e zhvilluar këtë të martë me kreun e shtetit, Ilir Meta.

 

Vizion Plus mëson se Basha është zotuar gjithashtu para Metës se opozita do të mbetet e angazhuar edhe sa I takon reformës zgjedhore, ku brenda javës pritet që të publikojë dhe një draft për këtë reformë.

 

Nderkohe pritet qe ne lidhje me kete takim te dal ne nje deklarate per mediat vete kreu demokrat, i cili do te jap detaje mbi diskutimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *