Policia e Peqinit ka arrestuar në flagrancë një 24 vjeçar si dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë.

 

Shetetasi i arrestuar është me inicialet I.J., banues në Has.

 

Sipas policisë 24 vjeçari së bashku me dy shtetasit e tjerë, identiteti të cilëve nuk bëhet I ditur, kanë vjedhur një ciklomotor në pronësi të shtetasit B.S..

 

Por përveç kësaj ,vjedhjeje shtetasit e mësipërm dyshohet se kanë kryer dhe katër vjedhje të tjera më përpara.

 

Ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se kanë kryer vjedhje në 3 banesa në Peqin, si dhe një automjet në Lushnje të cilin e përdornin për të lëvizur kur kryenin vjedhje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *