Rreth 116 kg kanabis sativa janë gjetur nga policia në vendin e quajtur “Kepi i Palit”,  në Durrës. Sasia e drogës është zbuluar nga shërbimet bregdetare. Lënda narkotike ishte e ndarë në 74 pako të mbështjella ne mënyrë qe te ishin te padepërtueshme nga uji. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe zbulimin e origjinës së drogës.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *