Subscribe

Vizion Plus ka mësuar edhe emrat e tjerë që janë arrestuar pas ish kryebashkiakut Vangjush Dako.

 

Së pari është Fiqiri Farruku ndërtuesi  i pallatit 11 katësh.

 

Në pranga kanë rënë edhe  Adlei Likmeta, Adnand Tocila e Adhurim Qehajaj ish drejtori i Urbanistikës.

 

SPAK lëshoi urdhër arrest edhe për tre zonja, të cilat gjithashtu u arrestuan. Ato janë Roza Kovaçi, Edlira Kertusha dhe Lira Kertusha juriste tek Urbanistika.

One thought on “Zbulohen emrat/ Ja kush janë personat e tjerë që u arrestuan, pas Vangjush Dakos

  1. Adhurim Qehajaj Ka zhvatur projektin me investitor mashtrues Fejzo Malaj ne bashkepunim me kruebashkiakun e Tiranes. A. Qehajaj eshte nje I koruptuar I paskrupullt qe falsifikoi projektin e Arkitekt P. D dhe Mori pagesen per Punen e kryer NGA studio Ptd pasi E. veliaj nuk e zbatoi vendimin e Gjykates per zbardgjen e lejes. kriminel gjakftohte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *