Subscribe

Pas disa muajsh hetimi, Policia e Fierit ka arritur të zbardhë vrasjen e 36-vjeçarit Kreshnik Beqiraj, i cili rezultonte i humbur që prej qershorit të vitit 2017.

 

Sipas policisë, autor i ngjarjes është Albert Zekaj, 32 vjeç nga Malësia e Madhe. Pas marrjes në pyetje ai pranoi autorësinë e vrasjes dhe hedhjen e kufomës në afërsi të fshatit Daullas. Sipas uniformave blu 36 vjecari ka qenë personi i fundit që ka parë viktimën.

 

Policia sekuestroi edhe një çekiç me të cilin dyshohet se Albert Zekaj ka kryer krimin e rende. Nuk dihet ende motivi i konfliktit mes autorit dhe viktimës, por hetuesit thane se ata kane qene shoke dhe se ishin njohur me njeri tjetrin para tre vjetësh në Belgjikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *