Prokuroria kunder krimit te organizuar mbylli hetimet per disa nga ngjarjet me te renda kriminale te 15 viteve me pare: vrasjen me eksploziv te biznesmenit Vajdin Lame si dhe ekzekutimin e Klodian Saliut ne Durres.

 

Nen akuze per keto krime jane: Lulzim Berisha, Plarent Dervishaj, Viktor Ymeri, Indrit Taullai, dhe Luftar Reçi.

 

Po ashtu, e njejta akuze pritet t’i komunikohet neser edhe Emiljano Shullazit.

 

Ngjarjet u zbuluan pas deshmise se dhene nga nje prej te akuzuarve, Luftar Reçi, qe pranoi te bashkepunonte me drejtesine.

 

Per te gjithe keta eshte siguruar masa e sigurise se arrestit me burg, por disa prej tyre ndodhen jashte shqiperise dhe per pasoje jane shpallur ne kerkim nderkombetar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.