Policia greke ka shpallur në kërkim dy shqiptarë, pasi dyshohet se janë autorët e atentatit të regjistruar më 10 tetor, ku një shtetas shqiptar u gjet i plagosur në anë të rrugës.

 

39-vjeçari shqiptar me precedentë penalë, u gjet i plagosur me armë zjarri në aksin Athinë-Lamia.

 

Në kërkim janë shpallur dy bashkëkombësit e tij, një 44-vjeçar dhe një vajzë shqiptare 35-vjeçare. Mbi ta rëndon akuza “vrasje e mbetur në tentativë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *