Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Komisioni i Rithemelimit do të zgjedhë nesër Këshillin e ri Kombëtar të PD-së.

 

Drejtoresha e Komunikimit të Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo tha se deputetët dhe kryetarët e rinj të degëve do të jenë anëtarë të Këshillit Kombëtar për shkak të posteve që kanë.

 

Në listë bie në sy edhe kandidimi i Bleona Qeretit. Gjithashtu vihet re edhe rikthimi i figurave të vjetra të PD-së, ish-deputetë, por edhe artistë, mjekë, etj. Arben Imami, Aleksandër Biberaj, Ardian Isufi, Bujar Kapexhiu, Dasho Aliko, mjeku Ilir Alimehmeti, Glauk Olldashi, Julian Deda, etj janë në listën e gjatë të kandidatëve.

 

Lista:

Adriana Kalaja

Agron Kulicaj

Akil Kraja

Albina Deda

Aldo Bumci

Aleksandër Biberaj

Andi Dollapi

Andon Frokaj

Anduena Qefalia

Anisa Kadesha

Anxhela Malko

Arben Imami

Arben Ristani

Ardian Muka

Arnold Kariqi

Aulon kalaja

Aurel Bylykbashi

Bardh Spahia

Bleona Qereti

Bislim Ahmetaj

Bujar Kapexhiu

Clirim Gjata

Dashamir Tahiri

Dash Aliko

Edith Harxhi

Edvin Kulluri

Elton Bano

Edlira Bushati

Eni Kasmi

Enno Bozdo

Erald Kapri

Ervin Minarolli

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fjoralba dizdari

Fiqiri Ismaili

Floriana Garo

Florion Mima

Genc Deromema

Genc Pollo

Gent strazimiri

Ilir Alimehmeti

Ilir Nikolla

Isa Sakja

Ivi Kaso

Jamarbër Malltezi

Julian Deda

Kejtis Kruja

Klevis Balliu

Laura Vorspi

Lorenc Luka

Lisandër Hoxha

Ledina Mandia

Lulzim Vrana

Megi Balliu

Osman Stafa

Patrik Sadikaj

Premtim Kryemadhi

Rajmonda Bulku

Rudina Hajdari

Spiro Ksera

Suzana Guxholli

Voltana Ademi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *