Subscribe

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka reaguar menjëherë pas ratifikimit të Marrëveshjes së Prespës nga Kuvendi i Greqisë.

 

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Zaev shkruan ka uruar homologun e tij grek Aleksis Tsipras.

 

“Urime miku im Aleksis Cipras, bashkë me kombet tona shënuam fitore historike. Qoftë e përjetshme Marrëveshja e Prespës, le të jenë të përjetshme paqja dhe procesi i Ballkanit në Evropë”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *