Subscribe

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka zbritur sot në terren teksa po zhvillohet procesi i votimt në 6 bashki të vendit.

 

Kim ka mbërritur mesditën e së dielës në Durrës ku po mbahen zgjedhjet për kryetar bashkie. Kryediplomatja amerikane është duke vëzhguar nga afër procesin zgjedhor në Bashkinë e Durrësit.

 

Kim ka qenë e pranishme në disa Qendra Votimi në Durrës dhe ka ndjekur nga afër procesin e votimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *