Rriten shanset që tifozët kuqezi të shohin Julian Draxler tek Milan.

 

Madje mediat gjermanë bëjnë të ditur se 25 vjecari ka fiksuar edhe fizitat mjekësore tek skuadra italiane. Ndërkohe në Itali janë më të kujdesshëm në këtë drejtim.

 

Bëhet e ditur se ende nuk ka një akord mes Milanit dhe PSG në lidhje me këtë futbollist. Ka një ide që ende nuk është konkretizuar në lidhje me një shkëmbim të mundshëm mes Draxler dhe Ricardo Rodrigues.

 

Mbrojtësi I majtë I Milanit I pëlqen shumë trajnerit Tuchel por vetë lojtari duket se nuk ka dëshirë të lërë Milanon për Parisin.

 

Nga ana tjeter Draxler do të ishte investim shumë I rëndësishëm për Gatusson pasi lojtari gjerman është një xholi I vërtete. Ai luan qoftë si mesfushor krahu në të majtë e të djathtë ashtu edhe në qëndër, fiks tipi I lojtarit që kërkon trajneri I Milanit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *