Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Gjermanisë dhe Hungarisë.

Nagelsmann ka rreshtuar yjet si Kimmich, Muisala, Ëirtz dhe Havertz.

Nga ana tjetër, Hungaria luan me Szoboszlai, Varga e Kerkez.

Hungaria: Gulacsi, Fiola, Orban, Dardai, Bolla, Adam Nagy, Schafer, Kerkez, Sallai, Szoboszlai, Varga.

Gjermania: Neuer, Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt, Andrich, Kroos, Musiala, Gundogan, Ëirtz, Havertz.

Ndeshja është e vlefshme për Grupin A në krye të të cilit është Gjermania pas fitores me Skocinë, e ndjekur nga Zvicra pas fitores me Hungarinë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *