Çifti i dashur për publikun shqiptar Besart Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj u bekuan me një vajzë, të cilën zgjodhën ta pagëzonin me emrin Ajka. Një emër që në pamje të parë, mund të tingëllojë jo fort i zakonshëm dhe ndoshta paksa ‘’i çuditshëm”, por që për çiftin ka një kuptim tejet të veçantë pasi simbolizon ajkën e dashurisë së tyre.

 

E ndërkohë që vogëlushja rritet dita-ditës, prindërit e saj kanë zgjedhur të mos e ekspozojnë akoma në rrjete sociale, por kjo gjë nuk vlen për dhomën e Ajkës. Një dhomë e denjë për princesha!

Së fundmi ka qenë Xhensila ajo e cila ka publikuar një detaj nga dhoma e vogëlushes dhe është me të vërtetë i veçantë. Koka e krevatit të Ajkës është e dizejnuar në formën e një kurore princeshe, ndërsa në të është vendosur një perde e bardhë.

 

Ndërkohë nga pas duket muri i pikturuar i gjithë me dorë me motive floreale, të cilin mami Xhensila ua tregoi fansave vetëm pak muaj më parë./Living

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.