Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka qenë sërish protagonist sot në media pasi ka përuruar një bulevard të ri të këtij qyteti, i pagëzuar me emrin “Donald Trump”.

 

Duke folur përkrah lideri të opozitës, Lulzim Basha, kryebashkiaku Mziu riktheu në vëmendje gjatë këtij inagurimi suksesin mediatik ndërkombëtar që pati lajm i shpalljes  qytetar nderi i Presidentit Amerikan Donald Trump prej tij. “I dehur” nga pritshmëria e një suksesi të ngjashëm, Mziu bën dhe një lapsus duke i cilësuar këto si media “Pregjisqoze”

 

 

Por ajo që cilësohet si sukses nga kryebashkiaku, rezulton as më pak e as më shumë një ironi e hidhur e këtyre mediave. Mjaft të kujtojmë shkrimin e gazetës spanjolle “El Mundo” e cila që në hyrje të tekstit të saj shkruante “…të jetosh në rrugë me baltë, por me emra plot ngjyra si “Silvio Berluskoni”, “Nikolas Sarkozi” ose “Moxart”…

 

Ja disa nga emrat e rrugëve në Kamëz:

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.