Subscribe

Tekniku i kombëtares shqiptare të futbollit Xhani De Biazi ka deklaruar në konferencën për shtyp me gazetarët se do të largohet nga drejtimi i Shqipërisë pas përfundimit të eleminatoreve.

 

De Biazi shtoi se historia e tij ka një fillim dhe një fund, ndërsa deklaroi se do të respektojë kontratën me kombëtaren deri në fund.

 

Tekniku i kombëtares shprehu keqardhjen e tij për ata që sipas tij “pas ndeshjes me Izraelin i kishin përgatitur funeralin”.

 

De Biazi pranoi se ka patur një marrëdhënie të shkëlqyer me presidentin Duka ndërsa evidentoi si kulmin e kombëtares paraqitjen e shkëlqyer në europian.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *