Granit Xhaka, mesfushori me origjinë shqiptare, pritet që të largohet gjatë janarit nga ekipi i Arsenal. Konflikti me tifozët, sipas mediave britanike, po e shtyn Xhakën që të gjejë një ekip tjetër.

 

Fërshëllimat e tifozëve ndaj mesfushorit dhe reagimi I këtij të fundit bëri që klbubi t’I hiqte Xhakës shiritin e kapitenit pas vetëm tre muajsh. Por edhe pse kërkoi ndjesë publike, tifozët dhe klubi nuk e kanë pranuar.

 

Detaj ky që po tregohet edhe në aktivizimin në fushën e lojës, ku mesfushori me origjinë shqiptare, ndeshje pas ndeshje po e shikon veten në stolin e rezervave.

 

Sipas mediave britanike, Xhaka pritet që të rikthehet në Gjemrani gjatë merkatos së janarit pasi nëse do të qëndrojë në Londër do të rrezikojë edhe pjesëmarrjen në EURO 2020.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *