Manchester City është mposhtur në shtëpi me rezultatin 0 me 2 nga Wolves.

 

Një humbje që u ka kushtuar qytetarëve pasi janë larguar me 8 pikë nga Liverpool që mban kryesimin e Premier League.

 

Një dygolësh I Adama Traore në minutën e 80 dhe 90 të takimit, kapitulloi të besuarit e Pep Guardiolës.

 

Nga ana tjetër fitore minimale në këtë javë të Premier League ka arritur Arsenal, që ka mposhtur me rezultatin 1 me 0 Bournemouth, falë një goli të shënuar nga David Luiz në minutën e 9 të takimit.

 

Fitore të rëndësishme arriti edhe Chelsea e Frank Lampard që kapitulloi Southampton me shifrat 1 me 4.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *