Albi Muhollarin, 24-vjeçari që mbyti të ëmën me qese plastmasi është lënë në burg nga Gjykata e Gjirokastës.

 

I riu u arrestua menjëherë pas krimit, ndërsa dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor.

 

Ai besohet se prej kohësh vuante nga depresioni dhe sipas familjarëve kishte shfaqur sjellje agresive nga tyre. Nënë e bir prej kohësh jetonin në Amerikë dhe prej 4 ditësh ishin kthyer në Përmet për pushime.

 

Familjarët ndër të tjera kanë deklaruar se ditët e fundit para se të kryente krimin, 24-vjeçari kishte sjellje tepër agresive dhe kishin frikë se mos lëndonte ndonjë të afërm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *