Është vënë në pranga autori i dyshuar i vrasjes së shtetases L. Xh., ngjarje e ndodhur më 13 shkurt 2019, pranë kodrave të liqenit të Sharrës.

 

Policia bën me dije se pas identifikimit të autorit të dyshuar të vrasjes së shtetases L. Xh., ka bërë të mundur ndalimin e shtetasit me iniciale D. Xh. dhe arrestimin e tij në qytetin e Peshkopisë ku dhe strehohej.

 

Gjithashtu bashkë me autorin e dyshuar është vënë në pranga edhe shtetasi me iniciale M. S., i cili ka ndihmuar dhe strehuar autorin e dyshuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.