Organi i akuzës kërkon burgim të përjetshëm  për Mirald Metollarin, i riu vrau dy prinderit e tij në Bathore një vit më parë.

 

21 vjecari nisi të konfliktohej me babaine tij me detyre punonjës policie për shkak të një muri që ata po bënin në oborrin e shtëpisë.

 

Në sherr e sipër, Miraldi I mori babait të tij armën e shërbimit dhe e qëlloi për vdekje ndërsa Nurie Metallari që ndërhyri për të shuar sherrin, u plagos rëndë dhe më pas humbi jetën në spital.

 

Krimi i rëndë brenda familjes ndodhi në 24 korrik 2017 dhe tani, një vit më vonë prokuroria dha pretencen duke kërkuar burg përjetë për 21 vjecarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *