Arrestohet një shtetas shqiptar në Greqi pasi ishte në kërkim për një vrasje.

 

Izbi Çaushi,dyshohet se është autor I vrasjes së 47-vjeçari grek i njohur me nofkën “amerikani” në Kalamata.

 

Mbeten ende te paqarta  detajet e ngjarjes ku u përplasen shtetasi shqiptar dhe ai grek.

 

Nuk dihet nëse shqiptari e qëlloi me vetedije për vrasje viktimen apo ka tentuar vetëm ta trembë.

 

Plumbi gjithsesi e kapi në këmbë 47-vjecarin I cili pak më vonë humbi jetën.

 

Fillimisht shqiptari, u strehua në një dyqan, aty ku u ndihmua nga pronari I tij grek për të marrë ushqime dhe veshmbathje.

 

Mirëpo arratia nuk zgjati shumë dhe tani shiqptari duhet të dalë para drejtësisë për këtë krim të kryer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *