Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg 32 vjeçarin nga Tirana, Emanuel Koça.

 

Koça mbrëmjen e 12 qershorit vrau me armë zjarri pranë stadiumit të Laçit, 24 vjeçarin Viktor Shkorretin. Shkak I vrasjes u bë një vend parkimi.

 

Ndërkohë në seancën gjyqësore të kësaj të diele, Koça është shfaqur I pednuar në lidhje me krimin ndërsa ka deklaruar se ishte 24 vejçari ai që fillimisht e qëlloi me thikë.

 

I ndodhur përballë kërcënimit, Koça tha se ka marrë armën dhe më pas ka hapur zjarrë në drejtim të 24 vjeçarit.

 

“Jam penduar për atë çfarë kam bërë. Ai më ka qëlluar me thikë, ndaj dhe kam marrë armën dhe e kam vrarë” mësohet se ka deklaruar ai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *