Detaje të reja nga vetëdorëzimi i agjentit të Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë së Dibrës, Arbër Sula, i cili vrau me armë zjarri Jurgen Dukën në datën 14 dhjetor 2021.

 

Mesohet se Sula është vetëdorëzuar në Komisariatin nr. 2 në Tiranë.

 

Pas dorëzimit të armës dhe proceduarave të identifikimit i janë vendosur prangat.

 

Përgjatë dy muaj e gjysëm në arrati, Arbër Sula është fshehur brenda territorit të vendit dhe nuk ka tentuar të largohet jashtë.

 

Sipas burimeve nga policia, më herët gjatë kësaj kohe, nuk ka pasur tentativa komunikimi për ta bindur të dorëzohet pasi nuk dihej lokacioni.

 

Sula, për shkak të masës së sigurisë “arrest në burg” në mungesë të caktuar nga Gjykata Penale e Tiranës, pritet të merret në pyetje nga prokurori, pas referimit të vetëdorëzimit pranë Akuzës së Tiranës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *