Subscribe

Policia e Bulqizës ka dhënë informacionet e para në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi paraditen e kësaj të enjte në këtë qytet.

Uniformat blu sqaruan per Vizion Plus se autori I ngjarjes është shtetasi Fatjon Keta 22 vjec.

Ai ka pasur një konflikt banal me shtetasin Arlind Pasha dhe më tej e ka qëlluar me thikë.

Fillimisht 20 vjecari Pasha mbeti I plagosur, më tej gjeti vdekjen rrugës për në spital.

Forcat e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit, ku po krihet zona dhe janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore me qëllim kapjen e tij.

 

Shenim: Personi ne foton kryesore te lajmit eshte viktima Arlind Pasha.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *