Subscribe

Pas ekzekutimit mafioz me 7 plumba të ish-drejtuesit të policisë Artan Cuku, policia ka dhënë detaje mbi krimin.

 

Ish-drejtori i policisë së Vlorës Artan Cuku u qëllua me dy armë të ndryshme në hyrje të pallatit ku banonte, tek “Rruga e Kosovarëve”, në Tiranë

 

Kjo foto tregon viktimën pak minuta pas ekzekutimit, në hyrje të pallatit. Hetuesit sekuestruan si provë materiale edhe 7 gëzhoja.

 

Janë marrë dëshmitë e familjarëve, administratorit të pallatit si dhe disa personave të tjerë, për të zbuluar motivin e krimit si dhe autorët e tij.

 

Policia ka ofruar gjithashtu edhe një shpërblim prej 3 milion lekësh, për këdo person që jep informacion mbi vrasësit e 42-vjeçarit Cuku.

Numri i Telefonit: 0694110299

 

Vrasësit besohet se ishin me pagesë dhe profesionistë. Ata qëlluan 5 herë nga afër Artan Cukun, ndërsa një nga plumbat e ishte në kokë.

 

Autorët besohet se janë ndihmuar edhe nga një person i tretë për t’u larguar nga vendngjarja. Krimi nga hetimet e para, rezulton se mund të ketë ndodhur për shkak të detyrës së tij si polic, por nuk përjashtohet edhe konkurrenca, pasi Artan Cuku menaxhonte një kompani private sigurimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *