Subscribe

Gjykata e Shkodrës ka vendosur arrest me burg për Kristian Kelmendin dhe Marjan Kolën, të cilët dyshohet se janë të përfshirë në vrasjen e ish-deputetit, Pashk Ujka.

 

Policia ra në gjurmët e tyre pas denoncimit të bërë nga djali i viktimës.

 

Hetuesit thanë se Kristian Kelmendit i janë gjetur edhe mbetje baruti në duar. Shkak i krimit dyshohet të këtë jetë bërë një borxh i pashlyer.

 

64-vjeçari Pashk Ujka u ekzekutua me armë me silenciator mbrëmjen e së hënës në qendër të qytetit të Shkodrës, ndërsa ishte i shoqëruar nga bashkëshortja dhe i vëllai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *