Pas rrëfimit dhe vrasjes ne Durrës te Gazmend Çollakut policia ka zhvilluar kontrolle ne shtëpi dhe ne biznese për te zbuluar fijet qe çojnë tek autoret e vrasjes. Burimet konfirmojnë se janë marre ne pyetje nje numër i konsiderueshëm personash, te cilët mund te kenë dijeni per ngjarjen e rende. Uniformat blu mësohet se kane marre ne pyetje dhe familjaret e Çollakut, të cilët kane thëne se i afërmi i tyre nuk ka pasur probleme me persona te tjerë. Çollaku u rrëmbye ne lagjen nr 1 te qytetit te Durrësit nga 4 persona te maskuar si efektive policie. Ai u mor me dhune dhe me pas u fut ne një automjet tip Audi te zi me portobagazh. Trupi i pajete i Çollakut u gjet nje dite me pas i hedhur ne një kanal ne fshatin Murqin te Fushe Krujës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *