Ndonëse autoret e vrasjes së dy kushërinjve Jushi në Lac janë vetëdorëzuar në polici, kjo nuk ka mjaftuar mesa duket që gjakrat të qetësohen në Kurbin.

Përkundrazi duke i qëndruar strikt zakoneve të kësaj zone,por natyrisht edhe frikës, familjet e autoreve me mbiemer Bushi dhe njërezit e atyre më të afërt janë ngujuar.

Kjo për shkak të frikës për ndonjë hakmarrje të mundshme.

Vëllezerit Markel dhe Manuel Bushi si dhe kusheriri I tyreVinçens Bushi, u vetëdorëzuan pas negociatave që zhvilloi daja I dy vellezerve Bushi me shefin e policisë së Kurbinit. Ata në deklarimet e para thanë se vrasjet ishin bërë në gjaknxehtësi e siper pas një sherri në lokalin e viktimave për një foto në facebook. Ende nuk dihet se kush ka qëlluar nga autoret drejt Kelvin dhe Erjon Jushit.

Pritet që masa e sigurisë ndaj trfe te arrestuarve të jepet këtë të shtunë.

Ndërkohe tani vec dy viktimave që ka prodhuar kjo ngjarje e rëndë, ka lënë pas për fat të keq edhe frikën tek të dyja fiset për përshkallezim të konfliktit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *