Prokuroria e Tiranës mbylli hetimet për vrasjen e Elton Çiços, ngjarje e ndodhur një vit më parë në zonën e ish-bllokut në kryeqytet. Vetëm Jani Aliaj, akuzohet nga Prokuroria për vrasjen dhe vijon ende të jetë në kërkim. Ndërkohë, Renato Milloshi, Alban Trimi dhe Redian Rraja akuzohen për veprime që pengojnë zbulimin e ngjarjes.

 

Pas hekurave qëndron Renato Milloshi, i cili u vetëdorëzua pak muaj më parë, ndërsa ish-efektivi policisë trimi e mjeku rraja që ishin në tavolinë me Çiçon momentin e ekzekutimit u hetuan në gjendje të lirë. Atentati i 1 majit te 2016 ishte në vazhdën e disa krimeve mes bandës së Çiços e Aliajt ku në më pak se 3 vite përplasje u shënuan katër viktima.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *