Subscribe

Vladimir Kola është personi i dyshuar për vrasjen e Briken Sanajt, rreth një muaj më parë në zonën e Kodrës së Diellit.

 

Policia bëri me dije se Kola është shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar dhe po punohet për kapjen e tij, për të cilin është caktuar masa e sigurisë arrest me burg në mungesë nga Gjykata e Tiranës.

 

Deri në identifikimin e autorit të dyshuar, policia ka kqyrur kamerat e disa subjekteve, për të ndërtuar dinamikën e ngjarjes.

 

Foto që shihni më lart, është një nga momentet e shkëputura nga kamerat e sigurisë, që janë kqyrur nga uniformat blu.

 

Në këto pamje është fiksuar autori i dyshuar Vladimir Kola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *