Ditën e sotme janë përcjellë për në banesën e fundit Xhevahir Hoxha dhe nusja, Merushe Hazizi, e cila u vra nga 61-vjeçari.

 

Fatjoni, djali i vrasësit, nuk ka shkuar që t’i japë lamtumirën e fundit gruas së tij. E motra e tij, është shprehur për mediat se Fatjoni është vetëm duke qarë. Gjithashtu, ai ka kërkuar që trupi i babait të mos futej në shtëpi, pasi i ka marrë jetën e dashurisë së tij.

 

“Fatjoni është në gjendje të rëndë, vetëm qan. Çojeni babain direkt në varreza tha. Më mori jetën e gruas time”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *