Policia e Tiranës ka nisur hetimet për zbardhjen e vrasjes së ndodhur mbrëmë pas mesnate në kryeqytet ku humbi jetën një 29-vjeçar. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:20, në rrugën “Irfan Tomini”, ku shtetasi Jurgen Duka (M)., është konfliktuar me një person ende të paidentifikuar.

 

Personi ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri ku ka mbetur i plagosur shtetasi Jurgen Duka (M)., rreth 29 vjeç. Si pasojë e plagëve të marra, shtetasi Jurgen Duka (M)., ka ndërruar jetë në Spitalin Universitar të Traumës.

 

Shërbimet e Policisë kanë kaluar menjëherë në vendngjarje, dhe Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë ka sekuestruar prova materiale që shërbejnë për të identifikuar autorin e ngjarjes.

 

Janë marrë në pyetje shoku i viktimës dhe persona të tjerë në vendngjarje. Vijon puna për identifikimin e kapjen e autorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *