Moti kete te diel parashikohet i vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Në lindje të territorit reshjet me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër.

Gjithashtu në relievet malore në lartësitë mbi 800 metër reshje të dobëta dëbore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.